Ворохта

Ворохта прекрасна – туристична, спортивна, курортна.

Перша письмова згадка про Ворохта була у 1780 році.

Ворохта

Походження назви:

1) Найманець, дезертир із австрійської чи угорської армії Ворохта – від його імені. Ворохта від слов’янського імені Ворох.

Ворохта

2) Ворох давньослов’янське — пов’язані стовбури дерев (плоти) 1 купа = 24 воза для солеваріння.3) З тюркського — небо 4) З санскриту багате місце на диких кабанів.

Ворохта

За переказами вважається, що першими поселенцями були: Жінка, що прийшла з Покуття (можливо після придушення повстання Семена Височана) із сином Лесем спочатку зупинилися в Микуличині, а потім пішли вище в гори. Збереглася пісня:

Ой, тікала з України
Дівчина Олена
В Микуличин через гору
Що зветься Зелена

Ой зелена полонина
Зелена – зелена
Не був би я в полонині
Якби не Олена

Ворохта

Вони збудували хатину, ¦згодом — будинок, де зараз стара церква. На той час на лівому березі Прута жила ще родина Дедерчук. Перші історії про Ворохта та поселення записав польський дослідник Йосип Дальковецький. Подібні перекази та легенди підтримав Михайло Ломацький (країна магії та краси. Нариси 1959, Париж) вдова-баба мала 5 синів. Ломацький зазначає, що Мочерняк із Ворохти був другом Довбуша. Центральна частина Ворохти розташована у низині Прута. Від долини Реж — смуги гір пролягають на південний захід і через Перевал тягнуться до долини озерко та Кострич, які відокремлюють селище від Верховинщини. У цих хребтах чергуються ліси і галявини по яких піднімаються вершини Гомул, Данциш, Пожижевська, а над усім гірським масивом — Говерла. З північного заходу через хребет і долину-стадіон П’ятихатки можна вийти на Яблунецький перевал. На заході через хутір Вороненка залізниця проходить тунель (довжиною 1216м) на Закарпатську сторону – с. Лазещина.

Ворохта

Залізниця прискорила всебічний розвиток Ворохти. У 1782 р., 5 квітня імператор Йосип 2 видав спеціальний патент для східної Галичини як «хороший імператор». Цей патент селянам дозволялося одружуватися без згоди пана, віддавати своїх дітей до ремесла чи школи, мати прибуткові заробітки, скоротив панщину до 30 днів на рік, звів до мінімуму кріпосну залежність, зменшив податки. Це дало поштовх до прогресивного розвитку ремесел, торгівлі, ведення гірничого господарства. можливо, хотів «задобрити» повстанців, погасити чи хоча б притримати розбій.

Ворохта

Особливо прискорився розвиток наприкінці 19 ст: лісорозробки, лісопилки, будівництво залізниці, дороги на Жаб’ї. Кліматичні умови сприяли розвитку курорту. 1906р. «Перший санаторій», згодом – санаторій Станіслава та Дрогобича на 100 ліжок із сучасними на той час послугами та обладнанням, де лікувалися хворі з усієї Польщі. У 1880 році Генріх Гофербауер та Костянтин Сівіцький позначили та обладнали (промаркували) першу туристичну стежку. На початку 20 ст у Ворохті діяло чимало пансіонатів: «Під Божою матір’ю», «Над Прутом», «Здоров’я», «Черемшина» та ін.

Ворохта

Саме розвиток Ворохти як осередку курортної та туристично-спортивної ланки сприяв заснуванню у квітні 1910 року товариства Чорногори, до якого входило чимало спілок, у тому числі Спілка у Курортно-туристичних справах. «Карпати східні» Варшавське бюро подорожей «Ольвія» У 1937 році було відкрито секцію Провідників польського Товариства. Було проведено спеціальні курси, які закінчили 29 осіб. Регулярно курсували залізничні потяги між Делятином та Ворохтою.

Ворохта

У Ворохті, як і у Славському на Львівщині, у 30-х роках проводились лижні змагання за участю спортсменів із Польщі, Австрії, Угорщини, Чехословаччини. У 1932р. у Ворохті було започатковано «Карпатський Клуб». Тоді ж відбулися перші змагання, у яких 1 місце посів Микола Бойчук. У 20 роки Оздоровча комісія розпочала будівництво спеціального спортивного комплексу із двох частин. 1-а На лівому березі Прута — пляж із природним басейном, хокейною, волейбольною зоною. 2-а була відведена для побудови великого трампліну, а під ним на луках було футбольне поле та легкоатлетичні доріжки. І лише 1965г було проведено реконструкцію трамплінів. А в 1975 збудовано спорт базу «Авангард». У 1969р. був споруджений 60м трамплін, з 1970 року покритий штучним покриттям. У 1971 р. канатно-крісельний витяг 190м, довжиною з перепадом 74 м. На сьогодні комплекс трамплінів лише зрідка функціонує. 90м, та 60м трампліни. З 90-метрового у вересні 2002р. Вл. Бощук здійснив стрибок 95 м.

Ворохта

Окрасою Ворохти є двоколійні віадуки при в’їзді – завдовжки 40м арка, на виїзді – 35 м. завдовжки збудований місцевими майстрами за проектом Станіслава Косинського. З 1895 року почалося будівництво вузькоколійної залізниці. Здебільшого з метою транспортування деревини. Саме ці віадуки є візитівкою Ворохти. Побудовані за австрійської імперії вони й досі прикрашають Ворохту і надають їй особливого шарму. Ворохта розвивалася як гірськолижний курорт, і досі туристи приїжджають сюди покататися на лижах та подихати свіжим Карпатським повітрям.

Ворохта

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Курортне Лебедівка

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

МАРШРУТИ У НАШИХ ПАРТНЕРІВ:

АВТОБУС КИЇВ КУРОРТНЕ

АВТОБУС КИЇВ ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

АВТОБУС КИЇВ СКАДОВСЬК

АВТОБУС КИЇВ КОБЛЕВО

АВТОБУС КИЇВ КИРИЛІВКА

АВТОБУС КИЇВ ГЕНІЧЕСЬК

АВТОБУС КИЇВ БЕРДЯНСЬК

АВТОБУС КИЇВ БУКОВЕЛЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Меню