Манява

Манява — панорама Горган. Красою своєю здатна вразити навіть найдосвідченішого мандрівника. Від підніжжя Горган розкинулися широкі долини Бистриці солотвинської. Це за часів Галицького та Галицько-Волинського князівств виникали тут поселення захисників західних рубежів Галицької землі. Окрім відважних воїнів, вони були працьовитими пастухами та землеробами, хтось із них випадково першим натрапив на соляні джерела, якими щедра та багата ця бойківська земля, і почав варити сіль – біле золото Карпат.

Манява

Хтось жив за рахунок мисливського промислу чи рибальства. Усього було тут достатньо: багатих лісів, щедрих полів, цілющих вод – усе це жадано, вабило сюди поселенців, і хати свої називали просто та зрозуміло – Манява. (Чудова і багата природа приваблювала сюди людей), Ігучі (первопоселенці з понизгу заглиблювалися в гори і почали виробляти гуні скло) Дзвиняч (річка Дзвінячка, дагатоголосо віддзвонювала в долині Бистриці у князівські часи, згодом і назву свою змінило на «Солотвине», а заодно і Бистриця стала «Солотвинською») і Бабче (бабине скло, про створення якого повідає легенда: одна жінка з невісткою рятуючись від навали татар, втекли у невеликий яр і оселилися там у печері, згодом до них приєдналися інші втікачі – так утворилося с.Бабче, від праслов’янського слова баба жінка) Маркова (першим оселився тут біля соляних дуп Марко), Монастирчани (перші жителі були підданими Манявський та Солотвинського монастиря) — всі ці села знаходяться в цій широкій долині, яку навіть важко охопити зорово. Якщо подивитися в долину Бистриці солотвинській, то саме ці села треба проїхати, щоб побувати на українському Афоні (вид грецького Афон – свята гора) у Манявському монастирі. Перший монастир був заснований у цих чудових лісових нетрях у великого каменю-печери, названого першими ченцями «Блаженним», у якого струменіли джерела цілющої води, ще в середині 13 столітті.

Манява

Потім, починаючи з 1606 р. на берегах річки Маняви споруджується протягом не одного десятиліття середньовічний монастир-фортеця, який зазнав нищівних руйнувань за часів польсько-турецької війни 1676р, про що вже згадувалося, але відродився, як міфічний фенікс-птиця, австрійської імперії був оплотом пра слов’ян в Україні.

Манява

І вже в благодатний час з волі Божої знову піднявся з руїн і вже втретє став життєдайним джерелом духовності та віри. З 1988 року – це чинний чоловічий монастир Київського патріархату Івано-Фанківського єпископату.

Манява

Монголотара об’їздив чимало міст і сіл, а також Полонський монастир, на місці якого майже чотири століття бунтував «Великий Скит – Український Афон», заснований євреєм і Феодосієм Манявським у 1608 році. Свята Віра прийшла в Карпати православної Іов Манявський, не непросто заснував Новий Ватопед — Великий Скит а Воздвиг (підняв) Хрест Господень і покликав захищати. Вже на початку ХVII століття Скит стає своєрідною монашкою академією як для українських, так і для молдавських монастирів.

Манява

Загалом Манявський скит досі «манить» паломників та туристів насолодитися неземною красою краю, попити цілющої води з джерела та попросити святих угодників про чудо.

Манява

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Курортне Лебедівка

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

МАРШРУТИ У НАШИХ ПАРТНЕРІВ:

АВТОБУС КИЇВ КУРОРТНЕ

АВТОБУС КИЇВ ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

АВТОБУС КИЇВ СКАДОВСЬК

АВТОБУС КИЇВ КОБЛЕВО

АВТОБУС КИЇВ КИРИЛІВКА

АВТОБУС КИЇВ ГЕНІЧЕСЬК

АВТОБУС КИЇВ БЕРДЯНСЬК

АВТОБУС КИЇВ БУКОВЕЛЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Меню