Крилос

Вибравшись на хребет стрімкого правобережжя Дністра, можна побачити пагорби ліворуч від Крилоської гори. Від її підніжжя на захід і північний схід простяглася Залукв’янська долина, по якій від Бескид з боку долини змійкою звивається шосе, де за старих часів проходив відомий соляний шлях, розкинулося село Комарів.

А там, де зливається кромка землі з небом на місці давньоруського городища знаходиться старий карпатський цвинтар, відомий тут з кінця 16 ст. Неподалік , у с. Шевченкове зберігся храм Святого Пантелеймона, який був споруджений у центрі давньоруського городища у 1194р. і є єдиним храмом Галицького князівства, що практично повністю зберігся. (за даними дослідниці Т. Різдвяної) — він проглядається на горизонті, де димлять труби Бурштинської ТЕЦ, ліворуч від автотраси втікає дорога до Крілоса, де саме знаходився дитинець Галицької столиці, де піднімаються в небо куполи церкви Успіння Пресвятої Богородиці

Творець всесвіту вибрав Крилос, як ідеальне місце, де серед краси природи людина має запалити для всієї України вогонь етичних цінностей, викладених у Святому Письмі. Вседержитель дав Людині всі матеріальні блага, користуючись якими вірні Богу повинні наповнити життя в молитвою і славити Бога. Праворуч від дороги простяглося зміцнення передмістя. На одній ділянці міський вал відновлено, на ньому поставлено частокол і збудовано дерев’яну вежу. Це частина огорожі музею – скансена. Навпаки у місце першої оборонної лінії Галича споруджено пам’ятник-символ. «Меч і плуг», що символізує миролюбність галичан – землеробів, землю обробляли під урожаї, але з рук меча не випускали, щоб за хвилину небезпеки захистити її. У цьому місці знаходився храм — монастир Святого Іллі, залишки фундаменту якого музеєфіковані. Тут є великий сад із тутових дерев. Монастир тут існував з 11 до 18 ст, церква — до 19в, коли була розібрана і з залишків добудовані митрополичі палати та Крилосе. (Нині музей) Цікаво, що у 1721 р. у монастирі Святого Іллі зупинявся Філіп Орлик, який зі своїми побратимами проходив у Західну Європу.

Ліс, який починається від фундаментів церкви святого Іллі, вартує відвідин: тут збереглися  недоторканими укріплення передмістя Галича із земляним замком боярина Юрія Прокоповича. Археологи в цьому місці знайшли дерев’яний палац із залишками віконних вітражів та ювелірну майстерню. Тут можна побачити потужні багаторядні укріплення, які навіть через сотні років вражають своєю масивністю та продуманістю. У деяких місцях високі вали розміщені у 3-4 ряди, а природні яри мають глибину до 30 метрів.

Крилос – дивовижне старовинне місто, яке має свою багатовікову історію, оповиту таємницями та історіями.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Курортне Лебедівка

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

МАРШРУТИ У НАШИХ ПАРТНЕРІВ:

АВТОБУС КИЇВ КУРОРТНЕ

АВТОБУС КИЇВ ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

АВТОБУС КИЇВ СКАДОВСЬК

АВТОБУС КИЇВ КОБЛЕВО

АВТОБУС КИЇВ КИРИЛІВКА

АВТОБУС КИЇВ ГЕНІЧЕСЬК

АВТОБУС КИЇВ БЕРДЯНСЬК

АВТОБУС КИЇВ БУКОВЕЛЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Меню