ГУЦУЛЬЩИНА

Гуцульщина славиться своїми легендами та захоплюючими істоями. І одна з них – Легенда про Карпати.

ГУЦУЛЬЩИНА

Давним давно, коли ще не було гір, а було море безкрає і глибоке. Цар моря мав гарну доньку Карію. Оберігав її, радів, що росте розумницею, а коли стало красунею, закохався в неї слуга царський Пате. Кохання зародилося взаємне. Зустрічалися вони таємно під водою. Дізнався про це батько, але нічого вдіяти не міг, щоб розлучити закоханих. Якось у пориві гніву крикнув на все море: «А щоб ти горою стала!» І виросла серед води гора. Пате плавав і кликав кохану: «Карія, карі, карі!!!». Тільки встиг крикнути втретє, як гора відповіла: Пате. Приходили на берег моря закохані, клялися у коханні. Так і назвали гори – Карпати.

ГУЦУЛЬЩИНА

Карпати – вперше ця назва з’явилася у творах Птолемея, 2 ст. н.е. Стародавні римляни називали сарматські гори, слов’яни-угорські гори, а угорці — руські гори.

ГУЦУЛЬЩИНА

У різний час у різних куточках мудреці переспівували якусь одну тему, доповнюючи їх новими версіями, поетичними деталями. Наприклад легенда про Говерлу та Прут. Подібна легенда і про озеро Синевір. Легенда про те, як Довбуш убив чорне лихо, що знущалося над небом. Легенда про Карпати — край, який бог залишив для свого задоволення, і подарував гуцулів. Легенда про Чорногору та святого Георгія, який убив змію.

ГУЦУЛЬЩИНА

Чорногора в уяві гуцулів була центром землі, звідки народи розійшлися на всі боки світу. А говерла – Свята гора якої сходяться шляхи всіх сторін. У горах губляться всі проблеми, залишаються лише простір і висота, вершини, оповиті таємничими стародавніми легендами, казками, переказами. АПрут і Черемош несуть на своїх могутніх хвилях славу про Гуцульщину, її первісну неповторність, свідомість горян, їхню горду та величну самобутність. Криве поле — спосіб господарювання у минулому та теперішньому. Полонинське життя та праця.

ГУЦУЛЬЩИНА

Чорна річка – протікає через Чивчинські гори, де у породах багато кальцію, від цього вода темніє «Чоний Черемош .Черемошем проходив великий Чорногорський шлях, витоптаний століттями, їм йшли дані, готи, слов’яни, російські племена, що воювали з татарами, цей шлях веде до Угорщини, Румунії та Балкан. Поєднується зі степовими шляхами України. Його знали стародавні єгиптяни, араби та римляни. Він був колискою гуцульського субетносу.

ГУЦУЛЬЩИНА

Внаслідок відсутності орної землі та можливості займатися землеробством, населення гуцульщини з давніх-давен розвивало домашні промисли, які стали важливими засобами їх існування. Для розвитку домашнього промислу потрібний відповідний матеріал. Він був — дерево, шерсть та полотно.

ГУЦУЛЬЩИНА

Володимир Шухевич: «ні в якому іншому кутку нашої Русі не грав домашній промисел такої важливої ​​ролі, ніде він не є таким загальним благом усіх, як у гуцулів» Домашній промисел з одного боку забезпечував усе необхідне для долі господарства гуцулів, а з іншого, виготовлені ними майстерні вироби йшли ринок із метою заробітку. На Гуцульщині домінувало дерев’яне будівництво у всіх спорудах, від Полонинської хатини до дивовижних культових будівель. І всі вони показували високий художній рівень, характерний своїми архітектурно-конструктивними деталями. М. Логвін: «У горах немає ні величних палаців ні розкішних замків, бо тут не було міцних економічному відношенні громад, здатних виконувати великі будівельні роботи. А загарбники, які будували великі споруди, заміни замків у долинах, не ризикували заходити далеко в гори, тому в цих районах плекалося виключно дерев’яне будівництво, а оскільки бідність не дозволяла будувати великі споруди, вся увага була спрямована на вдосконалення композиційних прийомів та архітектурно-конструктивних. деталей. Тут ми не знайдемо двох однакових церков. За спільності типу вони дуже відрізняються в деталях.

ГУЦУЛЬЩИНА

Архітектура Гуцульщини цікава своєю оригінальністю та неповторністю. Дерев’яні церкви, зроблені без жодного цвяха, багато з них внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

ГУЦУЛЬЩИНА

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Курортне Лебедівка

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

МАРШРУТИ У НАШИХ ПАРТНЕРІВ:

АВТОБУС КИЇВ КУРОРТНЕ

АВТОБУС КИЇВ ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

АВТОБУС КИЇВ СКАДОВСЬК

АВТОБУС КИЇВ КОБЛЕВО

АВТОБУС КИЇВ КИРИЛІВКА

АВТОБУС КИЇВ ГЕНІЧЕСЬК

АВТОБУС КИЇВ БЕРДЯНСЬК

АВТОБУС КИЇВ БУКОВЕЛЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Меню