Галич

Історичні шляхи ведуть до Галича, де в музеї просто неба, який займає площу майже 82 км квадратних, разом із давніми селами Вікторів, Бочарів, Комарів, Шевченкове, збереглося безліч історичних документів, предметів археологічних розкопок попередніх часів, архітектурні пам’ятки або їх рештки, які мають магічну силу зміцнити генетичний код пам’яті народу, який ніколи не існував на «рівні рабів».

Галич

Саме спілкування зі свідками історії допомагає усвідомити незаперечну істину: хто добре пам’ятає свою історію, той збереже себе як націю. Геніальний висновок з цього приводу зробила відомий історик Раїса Іванченко (Іванова): «Народ не може бути народом, якщо він не знає своєї правдивої історії, то – просто населення – Безпам’ятний народ приречений на вимирання. Забираючи пам’ять, люди, які проводили нашу деколонізацію та денаціоналізацію, усвідомлювали, що колись народ має своїх мислителів, діячів культури, мову, він має майбутнє.

Галич

А коли в нього відібрати політичну думку, звести його сутність до того, що він може лише співати та танцювати, то таким народом легко управляти і він може існувати на рівні рабів.

Галич

Галич-колиска української історії, столиця давньої держави, яка успадкувала державне існування народу. Починалося з утворенням влади династії Києвичів у 7ст. Розвивалося за правління Рюриковичів у період могутньої Київської Русі, збереглося ще понад 100 років до 2 половини 14 ст. У Галицько-Волинській державі. Знайшло виразне історичне відображення в козацько-гетьманській державі, виявило значні переможні зусилля у створенні УНР та ЗУНР у 1918 -1920рр, які в нерозривній єдності підготували ґрунт для відродження незалежної держави. 

Галич

Знайомство з Галичем допомагає глибше зрозуміти історичну правду, яка нагадує, що коли степові азіатські племена, потім монголо-татарські орди знищували життєву силу України, тоді сусідні народи за її плечима могли зростати та творити міцні держави. Так зростали Молдова, Литва, Польща, розвивалася Європа – Україна прикрила їх собою. Особливо під час нападу монголо-татар

Галич

Предністровські простори, які стали материнською землею галицької державності, багаті на святі джерела української мови, як символічні, так і цілком реальні. Із цілющих джерел «Святодухівського», князівського колодязя – францишкових джерел та інших, із джерел священної історії, з джерел високої духовності черпають сьогодні нащадки життєву силу та наснагу.

Галич

Дорога веде вліво до Вікторова. Тут ще в мезоліті (10-6тис до н.е.) з’явилися перші поселення, як і в сусідніх: Крилос, Коростовичах… У період неоліту та Трипілля, тут були багатошарові поселення, тобто такі ділянки землі, які з року в рік, з покоління в рід були заселені людьми.

Галич

За народоетимологічною версією назва села «Вікторів» походить від слова «Векторити» — сигналити, спостерігати. Тоді воно вважалося форпостом на шляху іноземців до Галича, так про їхнє наближення повідомляли «віхами» — запаленими смолоскипами з Віхів. З часом назва села трансформувалася на Вехторова потім на Вікторів. А ще розповідають, що нібито власник галицьких земель, засновник Станіслава Андрій Ревеза Потоцький, так назвав по-новому село на честь дружини Вікторії з Лещинських, яка у 1703 р. народила сина Станіслава.

Галич

Тут уже в перших століттях християни починали будувати печерні храми, про що згадували у своїх працях Кирило і Мефодій, йдучи через галицькі землі з мощами папи римського Климента 4, до Моравії. Тут формував перші загони добровольців у велику повстанську армію на допомогу військових Б.Хмельницькому уродженець села Семен Височан.

Галич

Вікторов — батьківщина відомого художника Михайла Фіголя, вивісника Степана Пушика. У сільській церкві святої Покрови великою цінністю вважалося Євангеліє від 1891 року. Реліквію за часів войовничого атеїзму та радянської влади мали спалити, але кілька людей, ризикуючи своєю свободою, і своїм становищем, зберегли святиню, а у травні 2009, повернули Вікторівській громаді, зараз вона особливо оберігається і виставляється для вшанування лише у великі свята.

А ТАКОЖ:

Автобус Київ Скадовськ

Автобус Київ Коблево

Автобус Київ Залізний порт

Автобус Київ Курортне Лебедівка

Автобус Київ Бердянськ

Автобус Київ Буковель

МАРШРУТИ У НАШИХ ПАРТНЕРІВ:

АВТОБУС КИЇВ КУРОРТНЕ

АВТОБУС КИЇВ ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

АВТОБУС КИЇВ СКАДОВСЬК

АВТОБУС КИЇВ КОБЛЕВО

АВТОБУС КИЇВ КИРИЛІВКА

АВТОБУС КИЇВ ГЕНІЧЕСЬК

АВТОБУС КИЇВ БЕРДЯНСЬК

АВТОБУС КИЇВ БУКОВЕЛЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Меню